Savanorystė

Naujas projektas „Jaunimo savanoriška tarnyba” suteikia galimybę savanoriauti visoje Lietuvoje!

 

„Jaunimo savanoriška tarnyba“ - tai nesimokančiam ir nedirbančiam jaunimui skirtas projektas, kurio tikslas yra sudaryti sąlygas jauniems žmonėms savanoriauti ir įgyti asmeninių, socialinių, profesinių kompetencijų ir darbo patirties, taip padedant jiems išsirinkti profesiją bei pasirengti įsilieti į darbo rinką. Projektas vykdomas remiantis ES programos „Veiklus jaunimas“ Europos savanorių tarnybos modeliu.

Jaunimo savanoriškos tarnybos projekte dalyvauja jauni, niekur nedirbantys ir nesimokantys žmonės nuo 16 iki 29 metų, kurie vykdo savanorišką veiklą pagal norimos veiklos sritį ir pobūdį pasirinktoje priimančioje organizacijoje savo arba kitoje gyvenamojoje teritorijoje. Savanorystė organizacijoje trunka ne mažiau kaip 20 val. per savaitę, iš viso - 3 arba 6 mėnesius.  Projekto metu jauni žmonės įgyja darbo rinkai reikalingų kompetencijų, socialinių įgūdžių ir kelia asmeninę motyvaciją dirbti.  Kiekvienas savanoris yra palydimas patyrusio žmogaus (kuratoriaus) iš jį priimančios organizacijos, dalyvauja seminaruose, mokymuose, o pabaigęs savanorišką tarnybą gauna tai liudijantį pažymėjimą.

Projekte  taip pat dalyvauja nevyriausybinės organizacijos ir viešąsias paslaugas teikiančios įstaigos  iš įvairiausių sričių (kultūros, meno centrai, mokyklos, globos namai, sveikatos priežiūros įstaigos, bibliotekos ir t.t.), kurios savo veiklos įgyvendinimui pasitelkia savanorystę. Projekto metu organizacijos apmokomos, kaip dirbti su savanoriais bei gauna palaikymą iš šioje srityje patyrusių organizacijų. Jaunimo savanoriška tarnyba savanorius priimančioms organizacijoms suteikia galimybę praplėsti veiklos sritis, kelti savo organizacijos veiklos kokybę ir darbuotojų solidarumą bei įgyti papildomų žmogiškųjų išteklių.

Projekto trukmė 2013 m. spalis – 2015 m. liepa. Projektą iš Europos sąjungos fondo lėšų įgyvendina Jaunimo reikalų departamentas.

Jeigu šiuo metu nedirbi ir nesimokai, registruokis www.buksavanoriu.lt  ir išsirink norimą savanorystės vietą šalia savęs!

 

Lietuvos jaunimo organizacijos tarnybos pranešimas spaudai.

 

Paskutinį kartą informacija atnaujinta: 2014-03-04