Paskutinį kartą informacija atnaujinta  2019-04-18

 

 

Naujienų archyvas 2018 metai

Sekite mus Facebook socialiniame tinkle!

 

SVEČIAI GEROSIOS PATIRTIES PASIDALIJIMUI!

2019 m. balandžio 17 d. Dienos veiklos centrą aplankė 50 neįgaliųjų iš Akmenės rajono Papilės seniūnijos neįgaliųjų klubo "Parama". Pristatyta įstaigos veikla, kalbėtasi apie paslaugų neįgaliesiems prieinamumą, atsakyta į svečių klausimus.

 

2019 m. balandžio 11-12 d. Dienos veiklos centro Salantų padalinio neįgalieji dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose "Velykų šventės kilmė ir margučiai" Dr. Jono Šliūpo muziejuje Palangoje.

 

 

Rusų kalbos viktorina!

2019 m. balandžio 11 d. - popietė kupina jausmų ir emocijų. Erasmus+ savanorė Kristina Bekher visus sukvietė į rusų kalbos viktoriną. Šį kartą viktorinoje klausimai buvo iš spalvų bei gyvūnų pavadinimų. Viktorinoje talkino lėlininkė Salomėja Burnekaitė.

 

 

2019 m. balandžio 10 d., po pietų mus aplankė Kretingos raj. PK bendruomenės pareigūnė Gitana Macienė, projekto "Aš matau" teisininkė Violeta Piluckienė bei policijos pagalbininkas šuo Amsis. Žiūrėjome pamokančius filmukus, mokėmės kaip taisyklingai užsidėti atšvaitą, pereiti per gatvę ir diskutavome apie saugų elgesį viešose vietose.

 

Vykdant Europos regioninės plėtros fondo paramos finansuojamą Interreg Latvijos ir Lietuvos 2014-2020 m. V - A projektą "Matyk kitą kelią/Aš matau" LLI-212, vyko projekto vykdomų veiklų filmavimas, kurio rezultatas  sukurtas filmas apie regėjimo negalią išgyvenančio asmens socializaciją, aplinkos pažinimą. Filmas sukurtas lietuvių, latvių bei anglų kalbomis. Kviečiame pažiūrėti filmą, paspaudus ant nuorodos: 

Matyk kitą kelią. Aš matau/I see 

 

2019 m. balandžio 5 d. Dienos veiklos centro Salantų padalinio klientai turiningai leido laisvalaikį Erlėnų filialo bibliotekoje. Dėka vyresn. bibliotekininkės Birutės Jonušienės, padalinio klientai turėjo galimybę pasigaminti "Oliziukus" - savo "mažuosius draugus". Bibliotekoje pasivaišinome arbata, apžiūrėjome pačią biblioteką bei surengtą Salantų padalinio klientų sukurtų keramikos ir siuvimo darbų parodą.

 

TALKOS, DRAUGYSTĖS, SKLAIDOS BEI MALDOS DIENA!

2019 balandžio 4 d., ryte Klaipėdos valstybinės kolegijos studentai ir dėstytojai surengė talką Dienos veiklos centre. Padėjo neįgaliesiems ir įstaigos darbuotojams  sutvarkyti kiemą, daržą. Po talkos studentai ir dėstytojai mėgavosi arbata bei diskutavo apie negalios ypatumus, susipažino su įstaigos pritaikomumu bei veiklomis.

Ačiū KVK už iniciatyvumą!

Po pietų, mūsų bendruomenę aplankė Br. Astijus, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios klebonas. Kartu giedojome giesmes, klausėmės bei buvome kartu. Savo širdyse pasirengėme Šv. Velykoms, Viešpaties prisikėlimo dienai.
                             

 

Bendradarbiaujant su SIŽGB "Kretingos viltimi" vykdomas reabilitacijos neįgaliesiems projektas. Pradedami Hidroterapijos užsiėmimai 2019 metais. 2019 m. balandžio 3 d. vyko pažintinė paskaita neįgaliųjų tėvams ir globėjams apie vandens terapijos naudą neįgaliesiems. Paskaitą pravedė projekto kineziterapeutas.

 

2019 m. balandžio 2 d., smagi popietė - HAPPY ENGLISH DAY! Anglų kalbos viktorina, žinių pasitikrinimas. Po dviejų savaičių, išmokome skaičius ir gyvūnų pavadinimus. Erasmus+ programos projekto savanorė Kristina Bekher visus vėl sukvietė į suorganizuotą viktoriną.

 

2019 m. kovo 29 d. grupelė Dienos veiklos centro jaunuolių, lydimi socialinio darbo specialistų lankėsi Platelių dvaro muziejuje. Graži popietė, Platelių dvaro istorijos pažinimas. Dėkojame mūsų naujiems bendradarbiavimo partneriams Žemaitijos nacionalinio parko Platelių dvaro muziejui ir jo darbuotojams už draugystę!

 

2019 m. kovo 27 d. Dienos veiklos centre paminėjome Tarptautinę teatro dieną, renginyje "Atspindžiai 2019".

"Mūsų pasaulis - tai teatro uždanga, už kurios tūno didžiausios paslaptys" rašė R. M. Rilkė. Šiandien ši uždanga buvo praskleista ir išvydome kūrybingus, talentingus, išradingus, drąsius žmones. Renginyje dalyvavo Dienos veiklos centro Salantų padalinys su pasirodymu "Šviesos galia", Gargždų socialinių paslaugų centras mus nukėlė į iliuzijų bei pokštų pasaulį, VĮ Raseinių dienos centro "Vilties takas" papasakojo jautrų pasakojimą apie keturias žvakes bei visiems susirinkusiems priminė, kad gyvenime yra labai svarbu neprarasti Viltį, Klaipėdos lakštutės breiko komanda( Klaipėdos Lakštutė) susirinkusiuosius nukėlė į Klaipėdos skulptūrų parką, Šilalės rajono socialinių paslaugų namų pristatė jautrią muzikinę kompoziciją "Drugelio šokis", Palangos miesto socialinių paslaugų centro teatro trupė "Gintarinė banga" parodė teatralizuotą pasakojimą apie žmogaus jausmus, Šilutės socialinių paslaugų centro trupė "Pamarys" pristatė nuotaikingą pasakojimą iš Žiogo ir skruzdės gyvenimo, o Dienos veiklos centro neįgaliųjų teatro trupė "Ieškotojai" pristatė vaidinimą "Pasaulis ir aš".

 

2019 m. kovo 22-23 dienomis Dienos veiklos centras ir Salantų padalinys dalyvavo LPF "Maisto bankas" organizuojamoje maisto rinkimo nepasiturintiems pavasarinėje akcijoje. Daugiau informacijos apie akciją nuorodoje - LPF "Maisto bankas".

 

2019 m. kovo 21 d. Dienos veiklos centro Salantų padalinyje vyko Poezijos dienos paminėjimo popietė. Šiemet popietė buvo skirta žemaitiškam žodžiui, žemaitiškom dainom. Eilėraščius skaitė poetas J. Maksvytis, padalinio klientai Beatričė, Laura, Vytautas, Ignas, Svajūnas. Linksmas žemaitiškas dainas dovanojo kantri grupė "Ciongs" (vadovas V. Kaubrys).

 

2019 m. kovo 19 d. Dienos veiklos centro Salantų padalinyje lankėsi Salantų lopšelio - darželio "Rasa" vaikučiai, kurie domėjosi molio istorija, senoviniais indais bei padedant socialinės darbuotojos Rimos Vengalienės, patys galėjo lipdyti iš molio ir pasidaryti po suvenyrą.

 

2019 m. kovo 11 d. Dienos veiklos centro atstovai dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose Kretingoje: Kretingos švietimo įstaigų bendruomenių eitynėse Kretingos miesto gatvėmis bei Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonijoje prie Nepriklausomybės paminklo, Rotušės aikštėje.

 

2019 m. kovo 7 d. vėl Dienos veiklos centro neįgalieji bei savanoriai Kristina ir Tigranas, Erasmus+ programos, vyko į Kretingos lopšelį - darželį "Pasaka" ir kartu su "Pelėdžiukų" grupe  ruošėsi Kovo 11- osios paminėjimui. Susitikimo metu "Pelėdžiukų" grupės auklėtojos pristatė neįgaliesiems ir savanoriams Kretingą Lietuvoje, Kretingos miesto istoriją, o taip pat vyko ir trumpas egzaminas apie tai, ką išgirdome.

Dėkojame Kretingos lopšeliui- darželiui "Pasakai" už bendradarbiavimą ir laiką praleistą kartu!

 

 

2019 m. kovo 5 d. - UŽGAVĖNĖS. Dienos veiklos centre ir įstaigos Salantų padalinyje šią dieną šurmuliavo persirengėliai, skambėjo tranki muzika, juokas, vyko "Lašininio" ir "Kanapinio" kova bei vaišinomės gardžiais, riebiais užgavėnių blynais.

 

 

2019 m. kovo 1 d., pirmąją pavasario dieną, Salantų kultūros centre šurmuliavo Dienos veiklos centro Salantų padalinio organizuojama 5 - oji Kaziuko mugė. Atvykusius į mugę pasitiko muzikantai su nuotaikinga liaudiška muzika bei Kazytė ir Kazys. Prie stalelių įsitaisę Dienos veiklos centro (Kretinga) ir Salantų padalinio klientai maloniai kvietė svečius įsigyti jų sukurtų darbelių. Mugės metu nestigo dainų, šokių, geros nuotaikos ir juoko.

 

 

Rusų kalbos viktorina!

2019 m. vasario 28 d.,  po pietų, pažintinės veiklos metu, savanorė Kristina Bekher mums vėl surengė išbandymą - Rusų kalbos viktoriną! Prieš viktoriną visą savaitę mokėmės vaisių, daržovių ir spalvų pavadinimus rusų kalba. Buvo labai smagu patikrinti savo rusų kalbos žinias viktorinoje ne tik neįgaliesiems, bet ir įstaigos darbuotojams.
Ačiū savanorei Kristinai už šaunią popietę, pilną azarto ir geros nuotaikos!

 

 

Viktorina - RAINBOW COLORS

Savanorės Kristinos iniciatyva mokomės anglų/lietuvių/rusų kalbų. Kūrybingai ir neįprastai! 3 savaites mokėmės spalvų ir daržovių/vaisių pavadinimų.
2019 m. vasario 21 d. įvyko viktorina "Rainbow colors", žinioms patikrinti, rezultatui užtikrinti. Dalyvavome visi, nes mokomės visi! Buvo labai įdomu ir smagu!

 

 

 

Meno darbų paroda Platelių dvaro muziejuje!

Nuo 2019 m. vasario 15 d. Platelių dvaro muziejuje eksponuojama Dienos veiklos centro meno darbų paroda. Dėkojame Platelių dvaro muziejuji už bendradarbiavimą.

 

 

2019 m. vasario 19 d. Dienos veiklos centro atstovai Aušra, Tomas ir savanoriai Kristina ir Tigranas svečiavosi Kretingos lopšelyje-darželyje "Pasaka". Lopšelio - darželio vaikai, mokytojai drauge su neįgaliaisiais, savanoriais gamino šventinę atributiką,  skirtą Kovo 11-osios dienos eisenai. Mokėsi ištarti "Ačiū" ukrainiečių bei armėnų kalbomis. Visi kartu sušoko lietuvišką ratelį "Klumpakojis".
Dėkojame už bendradarbiavimą ir nuoširdžią draugystę. Laukiame kitų susitikimų!

 

Minime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – vasario 16 – ąją

 

2019 m. vasario 14 d.,  Draugystės dienoje, su Klaipėdos valstybine kolegija pradėjome įgyvendinti sumanymą - išvažiuojamąsias studentų paskaitas Dienos veiklos centre. Pirmieji drąsuoliai pasiryžę iššūkiui - Sveikatos mokslų fakulteto studentai ir dėstytojai. Praktinė darbo patirtis ir realus susipažinimas su pastatų pritaikymo galimybėmis (ratukininkams, silpnaregiams ir neregiams, sunkios negalios žmonėms-multisensorinis kambarys, lauko aplinka ir t.t.), paslaugų teikimo kokybė, negalių ypatumai. Sukaupta darbo patirtimi ir darbuotojų profesionalumu dalinamės per sklaidą.

  

Šv. Valentino dienos atgarsiai... Šv. Valentino diena - tai įsimylėjėlių, meilės diena. Meilė yra įvairi, tai labai platus žodis: meilė – mylimajam, meilė – vaikui, meilė – tėvams, meilė – Tėvynei, o Dienos veiklos centre šią dieną paminėjome, kaip Draugystės dieną su Kretingos Simono Daukanto Progimnazija, su Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetine gimnazija. Kai tavo gyvenime atsiranda draugų...
…tu pasidarai... atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji… Tu atsakingas už visa, kas vyksta aplink tave, kas gera ir bloga. Tu negali likti abejingas tam, kas dedasi pasaulyje (tai ištrauka iš A.de Sent-Egziuperi „Mažasis princas“). Esame labai dėkingi visiems dalyvavusiems, skyrusiems mums savo laiko, dėmesio ir padariusiems mus šią Draugystės dieną truputį geresniais, linksmesniais ir laimingais.

  

Šv. Valentino šventė Dienos veiklos centro Salantų padalinyje - tai šypsenų ir širdelių diena. Šia proga padalinio klientai vieni kitiems įteikė Meilės dienos simbolį - širdutes, žaidė įvairius žaidimus, šoko ir buvo išrinkta Valentino pora.

 

 

2019 m. vasario 12 d. sveikinome kolegas - Gargždų socialinių paslaugų centrą su jų 15 metų veiklos jubiliejumi! Linkime sėkmės ir svajonių išsipildymo!

 

2019 m. vasario 7 d. Dienos veiklos centre lankėsi NVO "Kretingos Viltis" savanorė Irena Marcinkevičienė ir pravedė grožio popietę: "Užsiėmimas - savęs pažinimas. Odos priežiūra ir pagalba jai". Įstaigos merginos buvo labai patenkintos galimybe sužinoti apie veido priežiūrą ir išbandyti įvairias veido valymo priemones, kaukes bei pasigražinti dekoratyvine kosmetika.

 

2019 m. vasario 6 d., popietinės veiklos metu lankėmės Kretingos muziejuje, Žiemos sode. Turiningai praleidome laiką apžiūrėdami muziejaus ekspozicijas, Žiemos sodo augalus bei vaišindamiesi kavinėje kava ir gaiviaisiais gėrimais.

 

 

2019 m. sausio 28 d. Erasmus+ programos savanoris Tigran, pirmąją savo savanorystės dieną Dienos veiklos centre, labai kūrybingai ir trumpai pristatė savo šalį - Armėniją. Pavaišino visus nacionaliniais valgiais ir kitais skanėstais.

 

 

2019 m. sausio 23 d. popietinės veiklos metu susipažinome su naujosios Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus bibliotekos erdvėmis. Ačiū bibliotekos darbuotojai Ingai už įdomią ekskursiją. Aplankę biblioteką, pamaitinome Kretingos Pastauninko parko gyventojas - antytes.

 

 

2019 m. sausio 18 d. Erasmus+ programos projekto savanorė Kristina su mūsų lankytojais Aušra, Pauliumi, Tomu, Vaidu ir Audriumi pristatė savo šalį - Ukrainą. Išklausėme informatyvius pristatymus apie Ukrainą, jos miestus, įžymius asmenis, jaunimas su savanore pristatė tautišką šokį bei ragavome nuostabius virtinukus!

 

2019 m. sausio 11 d., minint Laisvės gynėjų dieną, savo atlapus papuošėme Neužmirštuolės simboliniu žiedu, deganti žvakės liepsna, atminimo ženklas žuvusiems sausio 13-ą! 
Įstaigos Salantų padalinio neįgalieji aplankė Salantų kultūros centro surengtą parodą "Laisvės kelias".
                                                                     Nepamirškime, kodėl esame laisvi!

.

 

 spausdinti